CK MORE

MORE, POHODA, SLNKO a ŽIADEN STRES ....

 s nami si dovolenku užiješ...        

                 RAČIANSKA 18  BA III         CK MORE telefón& CK MORE mobil 0911 334 128, 0905 314 440          

Tipy na výlety z Tučepi

Okrem kúpania a slnenia na štrkových plážach je Makarska riviéra ideálnym miestom a východiskovým bodom na výlety so športovým alebo kultúrno-poznávacím zameraním, ponúkame vám najzaujímavejšie tipy na výlety so sprievodcom

 

ZIP LINE - HORNÉ TUČEPI, poldenný s dopravou, individuálne

Cena 30 € bez dopravy, 35 € s dopravou ( cena je orientačná)

 

 

RAFTING na rieke Cetine, poldenný minibusom alebo individuálne, sprievodca 

Cena  35 € bez dopravy, 40 € s dopravou ( cena je orientačná)

Mierne adrenalínový športový zážitok, na rafte splavíte rieku Cetinu, ktorá sa prediera k moru z hôr Omišskej Dinary majestátnym skalnatým kaňonom až do Omiša. Splavovanie trvá 3 hodiny, na konci Vás čaká občerstvenie v Radmanových mlynoch, ovocie a nápoje. V letných horúčavách dobre padne aj osvieženie v chladnej vode rieky, či prechádzka lesom.

 

MEDJUGORJE,  pútnické miesto, celodenný autobusom, sprievodca - podmienka skupina

Cena 40 € ( cena je orientačná)

View the embedded image gallery online at:
https://more.sk/tipy-na-vylety#sigProGalleriad7951c3660

Jedno z najznámejších pútnických miest len 80 km od Makarskej v Bosne a Hercegovine. Od roku 1981, keď sa tu šiestim deťom javila Panna Mária, priťahuje milióny pútnikov zo všetkých kútov sveta. Po omši vo farskom kostole sv. Jakuba, patróna pútnikov, môžete absolvovať výstup po krížovej ceste na horu Križevac, v betónovom kríži na vrchole hory sú umiestnené relikvie sv. kríža z Ríma.

DUBROVNÍK,  perla Jadranu – celodenný autobusom, sprievodca 

Cena 60 € ( cena je orientačná)

Pre svoju výnimočnú krásu a bohatý kultúrny odkaz bol Dubrovník zaradený na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. Obklopený stredovekými hradbami je skutočnou klenotnicou architektonických a kultúrnych diel uchovávaných po stáročia, v lete je miestom konania kultúrnych podujatí. Z hory Srd, na ktorú sa môžete vyviezť lanovkou, je nádherný pohľad na mesto a celú riviéru.

 

MOSTAR, okno do Orientu – celodenný autobusom, sprievodca

Cena 50 € (cena je orientačná )

Mostar v Bosne a Hercegovine, bol významým obchodným centrom počas tureckej nadvlády. Okúsite atmosféru Orientu na starom bazáre s obchodíkmi, kaviarničikami a dielňami, môžete navštíviť mešitu, typický turecký dom, prejdete sa po legendárnom moste cez rieku Neretvu zo 16. storočia, „mostari“, ktorí strážili kedysi most, dali mestu aj jeho meno.

 

BIOKOVO – poldenný minibusom s pešou prechádzkou, občerstvenie, sprievodca

Cena 35 € ( cena je orientačná)

Minibusom sa dostanete  k úpätiu vrchu Vošac (1421 m) v chránenej krajinnej oblasti Biokovo, odkiaľ sa prechádzkou dostanete k jeho vrcholu. pokračovanie k najvyššiemu bodu hory Sv. Jure (1762 m). Pokocháte sa uchvacujúcimi výhľadmi na Makarsku a riviéru, ostrovy Brač, Hvar, Korčula, aj vnútrozemie Dalmácie, v pozadí s Bosonu a Hercegovinou.

 

IMOTSKI  - MODRÉ a ČERVENÉ JAZERO celodenný autobusom, sprievodca

 Cena 40 € ( cena je orientačná )

 Spoznáte drsnú krásu dalmatínskeho skalnatého vnútrozemia. Imotski na hranici s Bosnou a Hercegovinou bolo dôležitou stredovekou pevnosťou, dnes je mesto známe vynikajúcimi vínami, vo františkánskom kláštore je zaujímavá etnografická zbierka. Unikátne jazerá Modré a Červené sú obklopené 200-metrovými skalnými zrázmi, ktorých farby im dali pomenovanie.

 

NERETVA – FOTO SAFARI celodenný autobusom

Cena 40 € ( orientačná cena )

View the embedded image gallery online at:
https://more.sk/tipy-na-vylety#sigProGalleria9247b23f43

Rozľahlá deltarieky Neretvy  bohatá na vodu, flóru a faunu, je dôležitou oblasťou prezimovania sťahovavých vtákov, a najúrodnejšou časťou krajiny, na citrusových plantážach sa pestujú hlavne mandarínky. Plavba na netradičných člnoch so zábavou a občerstvením je nezabudnuteľným zážitkom a príležitosťou na fotografovanie. Obed s domácimi špecialitam, vínom a hudbou. 

 

Fish piknik  HVAR – BRAČ – celodenný loďou, sprievodca
Cena 40 € ( cena je orientačná)

View the embedded image gallery online at:
https://more.sk/tipy-na-vylety#sigProGalleria16a231b286

Plavba na ostrovy Hvar a Brač, kúpanie a pohostenie miestnymi špecialitami a vínom. Na ostrove Hvar, okrem nezabudnuteľných prírodných scenérií, spoznáte aj historické, kultúrne a architektonické pamiatky, na ostrove Brač jednu z najkraších pláží Jadranu – Zlatni rat v Bole, ktoré je známe aj najstarším vinárstvom v Dalmácii a dominikánskym kláštorom.

 

KORČULA  – celodenný loďou

50 € ( orientačná cena) 

Plavba loďou okolo ostrovov Brač, Hvar a polostrova Pelješac do mesta Korčula, ktoré je považované za rodisko Marka Pola, v meste chránenom hradbami navštívite katedrálu s klenotnicou.

 

VODOPÁDY KRKA  A MESTO ŠIBENÍK – celodenný autobusom  

Pozdĺž pobrežia sa dopravíte do Šibenika, renesančná katedrála Sv. Jakuba v starom meste je na zozname pamiatok UNESCO. V národnom parku Krka so 17 vodopádmi absolvujete prehliadku skanzenu a starých mlynov, po zážitku z pohľadu na peniace sa vodopády Skradinského buku dobre padne obed, prechádzky lesom, plávanie v čistých vodách rieky, návrat po novej diaľnici.

 

SARAJEVO – celodenný autobusom

Cesta pozdĺž pobrežia a malebným údolím Neretvy do hlavného mesta Bosny a Hercegoviny Sarajeva, miesta stretávania a prelínania rôznych kultúr a vplyvov, čo mu dodáva kúzlo a krásu. Môžete navštíviť Begovu mešitu, katolícku katedrálu alebo pravoslávny stoličný chrám a hlavné námestie Baščarija. Mesto sa preslávilo konaním ZOH 1984, ale bohužiaľ aj vojnovým utrpením. Návrat cez Mostar.

 

SPLIT A TROGIR –celodenný autobusom

Pozdĺž Makarskej a Omišskej riviéry, okolo antickej Salony sa dostanete do Trogiru, mesta s bohatou históriou obklopeného stredovekými hradbami. Split, centrum Dalmácie, si vybral za svoje sídlo už cisár Dioklecián, zyyšky jeho paláca pri hlavnom prístave, galérie, antické námestie Peristyl, Jupiterov chrám sú najväčšou turistickou atrakciou. Mesto Trogir a Diokleciánov palác sú na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Nachádzaš sa tu: Home Tipy na výlety