CK MORE

MORE, POHODA, SLNKO a ŽIADEN STRES ....

 s nami si dovolenku užiješ...        

                 RAČIANSKA 18  BA III         CK MORE telefón& CK MORE mobil 0911 334 128, 0905 314 440          

MAKARSKÁ RIVIÉRA

Právom patrí k najobľúbenejším miestam chorvátskeho pobrežia. Čo môže byť príjemnejšie ako oddych na krásnych štrkových plážach priamo pod majestátnym masívom pohoria Biokovo, ktoré sa odráža v krištáľovo čistej vode, v osviežujúcom tieni borovicových a olivovníkových porastov siahajúcich až k moru. Mnohé pláže na Makarskej riviére majú modrú zástavu, medzinárodné ocenenie za čistotu mora, jeho okolia a vysoký štandard ochrany prírody a vybavenosti pláží.

Vďaka výnimočne priaznivým klimatickým pomerom trvá sezóna na Makarskej riviére od mája do októbra s ideálnymi podmienkami pre športové pobyty a sústredenia, ako aj liečebné a rehabilitačné pobyty. Unikátna kombinácia kúpania v čistej morskej vode v vysokým obsahom solí a minerálov a prechádzky píniovými lesmi po pobreží má mimoriadne priaznivé účinky na zvyšovanie imunity. Môžete si vybrať rušné letoviská ako Baška Voda, Makarska, Tučepi, Podgora, ale nájdete aj tiché zákutia v menších dedinkách Drašnice, Promajna, Brist bokom od hlavných centier a pritom na dosah všetkých vymožeností moderného turizmu. Každý si tu nájde svoj obľúbený kút.

 • Tučepi ( 17 )

  Vďaka jednej z najkrajších pláží je Tučepi TOP destináciou Makarskej riviéry. 3,5 km dlhá štrková pláž s pozvoľným vstupom do mora je lemovaná pásom píniových stromov, ktoré vo svojom tieni v horúcich letných dňoch poskytujú príjemné osvieženie. Pláž ocenená modrou zástavou je vybavená kabínami aj sprchami, prenajať si môžete ležadlá a slnečníky a do sýtosti sa vyblázniť na vodných atrakciách – bicykle, banány, kolesá, parasailing, ale aj skútre a motorové člny. Od západu na východ sa pozdĺž pláže tiahne promenáda, popri nej množstvo kaviarní, pizzerií, reštaurácií, butikov a stánkov s rôznym tovarom, takže môžete do sýtosti uspokojiť aj svoje gastronomické, nakupovacie, či zábavychtivé chúťky. V západnej časti sú situované hotely s vysokým štandardom služieb a športové centrum Slatina so 4 antukovými tenisovými kurtami, futbalové ihrisko, ihrisko pre plážový volejbal, stolný tenis či bocce, tu sa zvádzajú v lete urputné športové zápasy. Tučepi disponuje veľkou kapacitou kvalitného apartmánového ubytovania, ktoré je rozložené pozdĺž pobrežia, väčšina do 100 až 200 m od pláže, v ponuke sú apartmány lacnejšie jednoduchšie vybavené, aj komfortné a luxusné. Mohutná skalná hradba Biokovo vytvára úchvatnú kulisu nezabudnuteľným dovolenkovým zážitkom. Centrum riviéry – Makarska je vzdialené len 3 – 4 km na západ.

 • Brela ( 1 )

  prvé letovisko Makarskej riviéry pri príchode od novopostavenej diaľnice, zároveň jedno z najmalebnejších na celej riviére s hustými borovicovými lesíkmi pozdĺž krásnych štrkových pláži, strmé útesy pohoria Biokovo tu miestami akoby vyrastali priamo z morskej hladiny. Skalnatý útes porastený borovicami uprostred zátoky kúsok od pláže je jedným z najfotografovanejších miest Chorvátska. Výnimočná prírodná panoráma v kombinácii s dobre vybaveným centrom s množstvom kaviarní a reštaurácií, butikov a ubytovaním v hoteloch vysokej úrovne radí Brelu k najvyhľadávanejším letoviskám.

 • Krvavica ( 1 )

  nachádza sa v centrálnej časti chorvátskeho pobrežia Makarskej riviéry, v jedinečnej kombinácii horského svahu, zelených borovicových lesov, bielej piesočnatej pláže a krištáľovo čistej vody. Pláž s početnými malými zátokami, ktorých pokoj a mier je narušený len šumením mora, krikom čajok a cvrčkov, sa tiahne až do Makarskej. V Krvavici sa nachádzajú  dve reštaurácie, dva bary, potápačský klub, prístav so suchými dokmi a žeriavmi pre plavidlá do 8 ton. Prímorská promenáda sa tiahne 4 km v smere na Makarskú a 6 km v smere na Bašku Vodu a Brelu.

 • Baška Voda ( 0 )

  už pred niekoľkými tisícročiami bola založená malá osoba pri prameni pitnej vody, ktorá sa dostala aj do názvu osady. Zachovali sa tu pamiatky z rímskych čias – hroby s urnami, mince, šperky, skvostom cirkevnej architektúry je kostol sv. Nikoly, patróna pútnikov a námorníkov. Z dedinky roľníkov, rybárov a námorníkov je dnes moderné letovisko. V centre pozdĺž malého prístavu je množstvo kaviarničiek, taverien a obchodov, hotelové a apartmánové komplexy sú rozmiestnené na juhovýchodnom okraji v hustej zeleni píniových lesíkov pri krásnej štrkovej pláži až k dedinke Baško Polje.

 • Promajna ( 1 )

  medzi rušnými letoviskami Makarskej riviéry Baška Voda a Makarska je v malebnej zátoke miesto, kde sa stretáva slnko s morom. Promajna bola pomenovaná podľa slnka, ktoré vykúka – promalja ponad pohorie Biokovo a s úsmevom vysiela svoje lúče k morskej hladine. V pôvodne malej rybárskej osade v posledných desaťročiach vyrástli moderné apartmánové domy a menšie rodinné penzióny a hotel. Dlhá a široká pláž s malými kamienkami, s pozvoľným vstupom do mora v malebnej zátoke v tieni storočných borovicových stromov je ideálna pre rodiny s deťmi. Rušná Makarska je vzdialená len 7 km.

 • Makarska ( 0 )

  centrum, najrušnejšie a najväčšie stredisko riviéry na úpätí pohoria Biokovo, takmer priamo pod jeho najvyšším vrchom – horou sv. Jure (1742 m n.m.). V prírodnom prístave medzi polostrovmi Osejava a Sv. Petar je staré centrum s typickou dalmatínskou architektúrou a dlhou promenádou s množstvom kaviarní a reštaurácií. Kostol sv. Marka zo 17. st. na hlavnom námestí – Kačičev trg, ukrýva hodnotné umelecké diela, vo františkánskom kláštore zo 16. storočia je  knižnica, múzeum s jednou z najbohatších zbierok mušlí a zbierka barokového maliarstva. Moderné hotelové komplexy sú v západnej časti mesta pri štrkových plážach. Návštevníci ocenia bohatú športovú vybavenosť – tenisové centrum s 12 kurtami, futbalový a atletický štadión s celoročnou prevádzkou a krytú športovú halu.

   

 • Drašnice ( 1 )

  Pôvodne tradičná rybárska osada, dnes letovisko, ktoré turisti stále viac objavujú, leží 10 km juhovýchodne od Makarskej. Kamienkové pláže pod príkrymi svahmi s borovicovými a olivovými porastami, strmé uličky so starými dalmatínskymi domami v kombinácii s krásnou prírodou – to je typický obraz tejto príjemnej prímorskej osady, ktorá si zachovala pôvodnú atmosféru. Svoje stopy tu zanechala aj história v podobe zaujímavých sakrálnych stavieb. Drašnice, to je oáza pokojnej dovolenky uprostred nenarušenej prírody a predsa v bezprostrednej blízkosti rušných centier Makarskej riviéry s rôznymi zábavnými možnosťami.

 • Podaca ( 0 )

  malé letovisko na na úpätí pohoria Biokovo sa v súčasnej dobe zmenilo na rýdzo turistické stredisko. Nachádza sa na konci Makarskej riviéry, 5 km severne od Gradacu a 30 km južne od Makarskej. Ponúka kľudné prostredie, prekrásne štrkové pláže, obklopené tieňom borovíc. Podaca nie je len vynikajúcim miestom na oddych, ale aj východzím bodom pre množstvo zaujímavých výletov.

   

 • Brist ( 1 )

  učupený medzi morom a pohorím Biokovo, jedno z najjužnejšich letovisk Makarskej riviery, 40 km od Makarskej, je pomenovaný po typickej rastline tejto oblasti brijest - brest. V starej osade v kostole sv. Margarity z 15 . storočia sú náhrobné dosky rodiny Kačić, v jednom z kamenných domov sa podľa ústneho podania narodil Andrija Kačić Miošič, jeden z najväčších dalmatínskych básnikov. Významný chorvátsky maliar Mladen Veža je tiež rodák z Bristu. Scenériu letoviska dotváraju olivovníkové háje obklopujúce zátoku so štrkovou plážou, vyvierajú tu aj početné sladkovodné pramene, na svoje si tu prídu milovníci pešej turistiky a obdivovatelia prírody.

 • Zaostrog ( 0 )

   

  malá dedinka 35 km juhovýchodnej od Makarskej, obyvatelia sa kedysi venovali roľníctvu, rybárstvu a pestovaniu olív,   s rozvojom cestovného ruchu turisti objavili objavili pôsobivú krásu štrkových pláží v tichých zákutiach pobrežia chráneného Biokovom. Dnes je tu široká ponuka apartmánového ubytovania, penzióny a autokemping. Kultúrny a historický význam Zaostrogu dokumentuje Františkánsky kláštor zo 17. storočia, kde pôsobil okrem iných  známy chorvátsky básnik spisovateľ a filozof Andrija Kačič Miošič, kláštorná knihovňa má 20.000 zväzkov, botanická záhrada viac ako 250 druhov rastlín z celého sveta.

 • Gradac ( 0 )

  populárne letovisko v juhovýchodnej časti Makarskej riviéry. Má jednu z najkrajších pláží v tejto oblasti a nudistické pláže. Nachádzajú sa tu zvyšky starého rímskeho osídlenia a z pamiatok stojí za zmienku obranná veža zo 17. storočia.  Pôvodne bolo mestečko Gradac rybárskou osadou a neskôr sa stalo jedným zo symbolov chorvátskeho turizmu. Leží na na polceste medzi Splitom a Dubrovníkom. Gradac má veľmi pekné dlhé kamienkové pláže, s pozvoľným vstupom do mora. Pravidelne sa tu konajú ľudové slávnosti. Jednou z nich je obľúbená turistická noc, ktorá sa koná v júli.

Nachádzaš sa tu: Home Pobyty pri mori Chorvátsko Makarská Rivéria