CK MORE

MORE, POHODA, SLNKO a ŽIADEN STRES ....

 s nami si dovolenku užiješ...        

                 RAČIANSKA 18  BA III         CK MORE telefón& CK MORE mobil 0911 334 128, 0905 314 440          

Užitočné informácie

Pobytový poplatok: Ak ste ubytovaní kdekoľvek v Chorvátsku, musíte platiť pobytovú taxu. Je to poplatok určený pre región alebo obec na podporu rozvoja cestovného ruchu. Platí sa za každý deň pobytu za dospelú osobu. Účastníci našich zájazdov a pobytov platia pobytovú taxu už v CK, čo je uvedené na voucheri.

Grilovanie:  Ak je v ubytovacom zariadení záhradný gril, alebo máte vlastný – prenosný, doporučujeme jeho použitie len po dohode s domácimi vzhľadom na prísne obmedzenia a vysoké riziko požiarov v letnom období.

Obmedzenia pre fajčiarov:  V Chorvátsku vstúpil v máji 2009 do platnosti rozšírený zákaz fajčenia, ktorý sa okrem zdravotníckych  zariadení, úradov a pracovísk vzťahuje aj na reštaurácie a  kaviarne. Fajčenie v reš-tauráciách a kaviarňach  je povolené len vo vymedzených a označených priestoroch určených pre fajčiarov a na vonkajších  terasách. Pokuta pre nedisciplinovaných fajčiarov jednotlivcov je 1000 kún (140 Eur).

Telefonovanie: Upozorňujeme na vyššie ceny roamingových hovorov prostredníctvom sietí slovenských mo-bilných operátorov - hovory sú drahšie oproti hovorom v krajinách EU. Ak predpokladáte, že budete počas dovolenky viac telefonovať, doporučujeme zakúpenie chorvátskej karty.

SOS – 112:  tak ako vo všetkých krajinách EU aj v Chorvátsku môžete v prípade potreby volať  bezplatne na   č.112 (aj v slovenčine) -  rýchla zdravotnícka pomoc, polícia, hasiči, pomoc iných rýchlych služieb a záchranných a ochranných operatívnych síl, hovor je možné uskutočniť cez všetkých operátorov.

Ubytovanie po ceste: Vhodné ubytovanie nájdete v meste Čakovec hotel Aurora, Varaždin hotel Laguna, Karlovac motel Karlstadt. Po starej ceste za Karlovacom v mestečku Turanj motorest Žganer. V okolí Plitvic-kých jazier v dedine Grabovac - hotel Grabovac, Autokamp Turist, penzion Plitvička Vila, Autokamp Korana v dedine Čatrnja, alebo v súkromí v dedinách Rakovica, Grabovac, Korana. Cena v súkromí 16 - 26 EUR, v hoteli 28 - 60 EUR za osobu a noc. NON-STOP stravovacie a hygienické zariadenia – stará cesta: reštaurácia MACOLA a BORJE v Korenici, hygienické zariadenia v mestečku Turanj - motorest Žganjer a Plitvické jazerá. Na diaľnici sú odpočívadlá s čerpacími stanicami a reštauráciami každých 40-50 km.

Nachádzaš sa tu: Home Dôležité / Doprava Užitočné informácie