CK MORE

MORE, POHODA, SLNKO a ŽIADEN STRES ....

už 20 rokov s nami na dovolenku cestuješ...        

                 RAČIANSKA 18  BA III         CK MORE telefón& CK MORE mobil 0911 334 128, 0905 314 440          

Dalmácia zahŕňa najdlhšiu časť jadranského pobrežia Chorvátska na juh od Kvarnerského zálivu až po oblasť Dubrovníka. Sú tu štrkové aj skalnaté pláže chránené horskými masívmi pred chladnými severnými vetrami. Vďaka uchvacujúcej kráse pobrežia patria mnohé letoviská k najobľúbenejším v Európe. Geograficky sa člení na severnú, strednú a južnú Dalmáciu, každá oblasť má svoje unikátnej klenoty. V severnej Dalmácii udivuje divokou krásou súostrovie Kornati, či vodopády na rieke Krka. Stredná Dalmácia okrem historických miest Trogir a Split láka najkrajšími štrkovými plážami Chorvátska na Makarskej riviére na úpätí  majestátneho pohoria Biokovo, ktoré môžu obdivovať aj turisti z ostrovov Hvar, Brač, Korčula. Perlou nielen južnej Dalmácie, ale aj celého Jadranu, je nesporne historický Dubrovnik, členité pobrežie s malebnými zátokami ponúka relax v bezprostrednom dotyku s prírodou

Tipy na výlety:  národné parky  Kornati, Paklenica, Plitvice,vodopády Krkaprírodné parky Velebit, Telaščica, historické mestá Zadar, Šibenik, Split, Trogir, Dubrovnik, Korčula, rafting na rieke Cetine, ostrov Hvar – mestečká Hvar, Stari Grad, Vrboska, ostrov Brač – Supetar, Selce, Bol.

 • Trogir ( 3 )

  Nachádza sa 30 km od metropoly strednej Dalmácie - Splitu. Historické centrum leží na umelom ostrovčeku medzi pevninou a ostrovom Čiovo.  Cennými pamiatkami z 2-tisícročnej histórie s mestskými hradbami a kamennými uličkami sa právom toto mesto zaradilo do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Od 15. storočia sa Trogir rozrastá aj na ostrov Čiovo, s ktorým je spojený mostom. Tu si budovali letné sídla trogirski aristokrati, popri ich vilách sa zachovalo aj viac ako 10 kostolov a kláštorov, najstarší z nich predrománsky kostol priamo pri mori.

 • Split ( 0 )

  centrum strednej Dalmácie, vďaka polohe a dopravnej infraštruktúre je dobre dostupný po mori, po súši aj vzdušnou cestou. Je východiskom do letovísk na pevnine a na početných ostrovoch strednej Dalmácie a dejiskom významných kultúrnych a spoločenských udalostí.  V oblasti Split a Soline sú archeologické náleziská už z neolitického obdobia, v 3. storočí n. l. si rímsky cisár Dioklecián vybral Split za svoje sídlo a postavil tu palác, ktorý je dnes na zozname UNESCO a je najväčším turistickým lákadlom Splitu, pri jeho 1700-ročných múroch pulzuje ruch moderného mesta.

 • Omiš ( 0 )

   

  nachádza sa na jednej z najkrajších častí stredodalmátskeho pobrežia, medzi Splitom a Makarskou, oproti ostrovu Brač. Pri Omiši pretína rieka Cetine pohorie Mosor, čím pri ústi do mora vytvára strmý kaňon. Letovisko Omiš časť Duce je vyhľadávané najmä rodinami s deťmi pre krásne, široké, zvoľna sa zvažujúce piesočné pláže, ktoré sú vhodné pre malé deti. Je tu široký výber reštaurácií, ktoré ponúkajú miestnu kuchyňu a víno. V rámci kultúrneho leta sa tu koná množstvo koncertov, výstav, prehliadok. Omiš je aj východiskovým bodom na túry do okolitej prírody a poznávacie výlety. Nachádza sa tu aj množstvo historických pamiatok ako sú: Mestské hradby, štvorboká veža a zrúcaniny pevnosti Starigrad (Fortica) zo 14. stor., Stare mesto, Kostol sv. Michala (Sveti Mihovil) s pozoruhodným portálom z roku 1629, Mestské múzeum v ktorom sú vystavené etnografické a archeologické exponáty, kostolíky Sv. Ducha a Sv. Roka zo 16. stor. spolu s mestskými vežovými hodinami tvoría pekný komplex. Na druhom brehu Cetiny, v lokalite nazývanej Prijeko, stojí predrománsky, starochorvátsky Kostol sv. Petra. Tento malý, jednoloďový svätostánok z 10. stor. patrí na dalmátskom pobreží k najkrajším stavbám tohto obdobia.

 • Rogoznica ( 1 )

   

  ROGOZNICA – LOKVA -  malá turistická obec vzdialená 10 km od Omišu. Leží na úpätí pohoria Mosor, kde sa nachádza stará časť mesta, pozdĺž mora sa tiahnu nádherné pieskové a štrkovité pláže s čistým morom, olemované borovicovým lesmi. Nenechajte si ujsť návštevu Omišu, typické stredomorské mesto rozprestierajúce sa na ústí rieky Cetina. Navštívte historické pamiatky tohto mesta v minulosti.

 • Ostrov Hvar ( 5 )

  medzi polostrovom Pelješac a ostrovom Brač patrí k najslnečnejším miestam Jadranu. Svedčí o tom bohatá vegetácia, levanduľové a rozmarínové polia, olivové háje, cyprusy, oleandre, vinič, pomarančovníky a citrónovníky. Členité pobrežie a romantické zátoky sú výborným miestom pre tých, ktorí majú radi dovolenku na tichých miestach. Starobylé mesto Hvar s bohatou históriou na západnej strane ostrova víta návštevníkov rušnou prístavnou promenádou lemovanou palmovou  alejou a monumentálnym 700-ročným opevnením s pevnosťou priamo nad centrom. Hlavnému námestiu dominuje katedrála sv. Štefana so zvonicou zo 17. storočia, mestské divadlo je najstaršie v strednej Európe. Stari Grad – na západnej strane ostrova v 7 km dlhej zátoke je najstarším chorvátskym mestom osídleným už starými Grékmi. Modrá zátoka lemovaná zeleňou píniových a olivových hájov a vinohradov dokresľuje príťažlivú scenériu historického mestečka. Jelsa na severnom pobreží ostrova oproti známej pláži Zlatni rat na ostrove Brač je ponorená v hustej mediteránskej vegetácii siahajúcej až po pobrežie s krásnymi plážami. Je zároveň východiskom aj pre výjazdy do málo osídlenej východnej časti ostrova, na polceste medzi Jelsou a Sučurajom je jedna z najkraších zátok ostrova Pokrivenik s úchvatným výhľadom na ostrov Brač a pevninu lemovanú pohorím Biokovo . Na južnom, veľmi riedko osídlenom pobreží leží malá dedinka Ivan Dolac známa produkciou vína, menšie štrkové a skalnaté pláže v tieni borovíc poskytujú relax v tichom prírodnom prostredí.  Trajektové spojenie s pevninou Split-Stari Grad, Split-Hvar a Drvenik-Sučuraj.

 • Ostrov Brač ( 0 )

  tretí najväčší jadranský ostrov s mnohotvárnym terénom je známy najmä ťažbou bieleho mramoru, ktorý bol okrem iného použitý aj na stavbu Bieleho domu vo Washingtone. Na Brači pôsobil slovenský spisovateľ Martin Kukučín, ktorý do dedinky Selce umiestnil dej románu Dom v stráni.  K najnavštevovanejším letoviskám na ostrovoch vôbec patrí Bol s najznámejšou plážou Chorvátska – Zlatni rat, ktorý mení svoj tvar podľa vetra a morských prúdov, vďaka im je aj rajom pre surfistov a jachtárov. V dominikánskom kláštore s múzeom a galériou vyniká Tintoretova oltárna maľba madony. Spojenie s pevninou trajektami Split-Supetar a Makarská-Sumartin.

Nachádzaš sa tu: Home Pobyty pri mori Chorvátsko Stredná Dalmácia