CK MORE

 

MORE, POHODA, SLNKO a ŽIADEN STRES ....  

 s CK MORE rezervuj dovolenku ešte dnes.            CK MORE telefón 02/52622421-22

           KUKURIČNÁ 1, 2.poschodie (vedľa polikliniky TEHELNÁ) BA III              CK MORE mobil       0911 334 128          

Dalmácia zahŕňa najdlhšiu časť jadranského pobrežia Chorvátska na juh od Kvarnerského zálivu až po oblasť Dubrovníka. Sú tu štrkové aj skalnaté pláže chránené horskými masívmi pred chladnými severnými vetrami. Vďaka uchvacujúcej kráse pobrežia patria mnohé letoviská k najobľúbenejším v Európe. Geograficky sa člení na severnú, strednú a južnú Dalmáciu, každá oblasť má svoje unikátnej klenoty. V severnej Dalmácii udivuje divokou krásou súostrovie Kornati, či vodopády na rieke Krka. Stredná Dalmácia okrem historických miest Trogir a Split láka najkrajšími štrkovými plážami Chorvátska na Makarskej riviére na úpätí  majestátneho pohoria Biokovo, ktoré môžu obdivovať aj turisti z ostrovov Hvar, Brač, Korčula. Perlou nielen južnej Dalmácie, ale aj celého Jadranu, je nesporne historický Dubrovnik, členité pobrežie s malebnými zátokami ponúka relax v bezprostrednom dotyku s prírodou

Tipy na výlety:  národné parky  Kornati, Paklenica, Plitvice,vodopády Krkaprírodné parky Velebit, Telaščica, historické mestá Zadar, Šibenik, Split, Trogir, Dubrovnik, Korčula, rafting na rieke Cetine, ostrov Hvar – mestečká Hvar, Stari Grad, Vrboska, ostrov Brač – Supetar, Selce, Bol.

 • Ostrov Pag ( 15 )

  najdlhší ostrov Chorvátska, pohľadu z pevniny sa otvára nehostinné pobrežie s holými kopcami pripomínajúcimi mesačnú krajinu, na západnej strane však bohatá zeleň lemuje kamenisté štrkové a pieskové pláže. Na známu pláž Zrče prichádzajú hostia z celého ostrova aj pevniny, zábava a šport tu pulzuje 24 hodín denne. Typickými produktami sú tradičný pažský ovčí syr a pažská krajka. Hlavným mestom ostrova je Pag s historickým jadrom s katedrálou, kostolom Sv. Margity a stredovekými hradbami, v meste a okolí sú pláže z hrubého piesku a štrku. Spojenie s pevninou trajektom Prizna -Žigljan alebo mostom od Zadaru.

  Novalja  je dnes popredným turistickým centrom ostrova, nachádza sa v krásnej zátoke obklopenej krásnymi pieskovými a štrkovými plážami. V posledných rokoch sa stal Mekkou mladých ľudí z celej Európy a sveta vďaka známej pláži Zrće, ktorá sa nachádza v dobre chránenom zálive pár kilometrov za mestom. 

  Turistické stredisko Gajac bolo založené v 80. rokoch, je umiestnené v prekrásnej zátoke na juhozápade ostrova Pag, má vlastnú pláž. Blízka Novalja je vzdialená 5 km a známa pláž Zrče, vďaka ktorej sa stredisko Gajac stalo  atraktívnejšie a vyhľadávanejšie len 20 minút chôdze.

  Zrče - diskotékový raj na ostrove Pag dostal prezývku chorvátska Ibiza. Prichádzajú sem hostia z celého ostrova aj pevniny, zábava a šport tu pulzuje 24 hodín denne. Na pláži Zrče nájdete 4 diskotékové kluby, kde sa tancuje nonstop - vo dne aj v noci. Najväčším a asi aj najatraktívnejším je Aquarius, Cocomoclub je najmenší a na výber máte ešte Kalypso a Papayu. Predbiehajú sa v rôznych akciách, koncertoch, súťažiach.

   

 • Petrčane ( 3 )

  Petrčane  malé letovisko, pôvodne rybárska osada leží v Zadarskom prielive 15 km od starobylého Zadaru. Krásna zátoka so štrkovými a pieskovými plážami je tienená hustými borovicovými hájmi, menšie centrum mestečka ponúka aj športové a zábavné možnosti - reštaurácie, kaviarne, obchodíky, športoviská. 6 km severne od Petrčane v zátoke obklopenej borovicovým lesíkom neďaleko dedinky Zaton vyrástlo moderné prázdninové stredisko s komplexnými službami, športovými a zábavnými aktivitami pre dospelých aj pre deti.

 • Zadar ( 2 )

  moderné centrum severnej Dalmácie sa pýši bohatstvom prírodných krás v národných parkoch v okolí, ale aj bohatou 3000-ročnou históriou, ktorej pripomienky stretneme na každom kroku pri prechádzke starým mestom obohnanom hradbami s vežami. Neopakovateľná atmosféra antického Fóra s monumentálnym kotolom sv. Donata a vežou katedrály si podmaní každého návštevníka. História sa snúbi s modernými výtvormi symbolizujúcimi spojenie ľudského umu s prírodou. Kamenné schody v zadarskom prístave sú organom, na ktorom koncertujú morské vlny, hneď vedľa 22 m široký kruh s 300 sklenými podsvietenými dlaždičkami vysiela Pozdrav slnku, komunikácia s prírodou prebieha zvukom aj svetlom.

 • Sv. Filip i Jakov ( 2 )

  dedinka na pobreží Pašmanského kanála len 4 km severne od Biogradu a 25 km od Zadaru  bola kedysi letným sídlom sľachtických rodín zo Zadaru. Dnes je právom označovaná ako perla zadarskej riviéry vďaka množstvu tichých zátok a ostrovčekov so štrkovými plážami, pohostinnosti domácich obyvateľov a širokej ponuke športových aj kulinárskych a  možnosti. Výhodná poloha v bezprostrednej blízkosti národného parku Kornati zvyšuje jeho atraktivitu pre dovolenkárov, ale aj milovníkom plachtenia a nautiky. Počas tradičného filipiánskeho leta sa koná množstvo kultúrnych a zábavných podujatí, ktoré umocňujú príjemnén zážitky z dovolenky.

 • Primošten ( 1 )

  romantické mestečko 26 km južne od Šibenika je stupňovito rozložené na malom polostrove spojenom s pevninou úzkou šijou, dominantou je farský kostol sv. Juraja zo 16. storočia. Na susednom polostrove Raduča pokrytom borovicovým lesíkom vyrástol hotelový a rekreačný komplex s pestrou ponukou športových a zábavných aktivít. Vydarené spojenie príťažlivého starého mesta, modernej architektúry rekreačných stredísk a prírodného ambientu ho robí mimoriadne atraktívnym. Z okolitých vinohradov pochádza známe červené víno Babič.

   

 • Šibenik - Solaris ( 4 )

  v malebnom zálive rieky Krka pod skalným bralom, nad ktorým dominuje pevnosť sv. Mihovila, sa rozvinulo jedno z najkrajších miest východného Jadranu. Strmé kamenné uličky za mestskými hradbami a pevnosťami skrývajú krásne domy a paláce s gotickými a renesančnými portálmi  v harmónii s detailmi ľudovej architektúry. Medzi nimi vyniká najmä kniežací palác a Katedrála sv. Jakova z 15. storočia postavená výlučne z kameňa bez použitia iných materiálov. 6 km od mesta na polostrove v hustom borovicovom lese leží moderný turistický komplex Solaris.

 • Biograd na moru ( 1 )

  obľúbené letovisko Severnej Dalmácie. Mesto je vďaka svojej výhodnej polohe ideálnym východzím bodom pre priezkum celej oblasti Severnej Dalmácie. Najbližším veľkým mestom je Zadar - dôležitý dopravný uzol i mesto histórie. Výletné lode Vás z Biogradu ľahko dopravia k neďalekému súostroviu Kornati. Len niekoľko málo kilometrov odtiaľ se nachádzajú ďalšie letoviská Crvena Luka,  Pakoštane a Vodice. Za návštevu stojí tiež vvzdialenejší historický Šibenik, ostrov Murter, malebný Primošten či oblasť rieky Krka se svojimi vodopádmi.

   

 • Vodice ( 3 )

  ležia v širokej zátoke 11 km od Šibenika, sú známym letoviskom s mnohými hotelmi, súkromnými apartmánmi, kempingom a prístavom pre jachty a motorové člny. V starom meste vábia dovolenkárov početné reštaurácie a kaviarne, pouliční maliari, či kultúrne programy. Vodice a ich okolie ponúkajú svojim návštevníkom viacero zaujímavých miest, ktoré sú priam ideálne na výlety. Turisti majú možnosť absolvovať výlety loďou na blízke ostrovy Prvić, Tijat, Žirje, Kaprije a Zlarin alebo aj výlety za lovom morských húb na malý ostrov Krapanj. Práve tu sa nachádza aj múzeum morských húb. Medzi pozoruhodnosti mesta tiež patrí barokový kostol a stredoveká strážna Čaricova veža.

Nachádzaš sa tu: Home Pobyty pri mori Chorvátsko Severná Dalmácia