CK MORE

MORE, POHODA, SLNKO a ŽIADEN STRES ....

už 20 rokov s nami na dovolenku cestuješ...        

                 RAČIANSKA 18  BA III         CK MORE telefón& CK MORE mobil 0911 334 128, 0905 314 440          

Dalmácia zahŕňa najdlhšiu časť jadranského pobrežia Chorvátska na juh od Kvarnerského zálivu až po oblasť Dubrovníka. Sú tu štrkové aj skalnaté pláže chránené horskými masívmi pred chladnými severnými vetrami. Vďaka uchvacujúcej kráse pobrežia patria mnohé letoviská k najobľúbenejším v Európe. Geograficky sa člení na severnú, strednú a južnú Dalmáciu, každá oblasť má svoje unikátnej klenoty. V severnej Dalmácii udivuje divokou krásou súostrovie Kornati, či vodopády na rieke Krka. Stredná Dalmácia okrem historických miest Trogir a Split láka najkrajšími štrkovými plážami Chorvátska na Makarskej riviére na úpätí  majestátneho pohoria Biokovo, ktoré môžu obdivovať aj turisti z ostrovov Hvar, Brač, Korčula. Perlou nielen južnej Dalmácie, ale aj celého Jadranu, je nesporne historický Dubrovnik, členité pobrežie s malebnými zátokami ponúka relax v bezprostrednom dotyku s prírodou

Tipy na výlety:  národné parky  Kornati, Paklenica, Plitvice,vodopády Krkaprírodné parky Velebit, Telaščica, historické mestá Zadar, Šibenik, Split, Trogir, Dubrovnik, Korčula, rafting na rieke Cetine, ostrov Hvar – mestečká Hvar, Stari Grad, Vrboska, ostrov Brač – Supetar, Selce, Bol.

  • Dubrovnik ( 2 )

    mesto s mnohými prívlastkami, obdivované turistami a ospievané mnohými umelcami, pamiatka zaradená v r. 1979 do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. História, umenie, kultúra sú tu skĺbené s neopakovateľnou krásou okolitej prírody. V starom jadre mesta obohnanom vzácne zachovanými hradbami je množstvo pamiatok – Kniežací palác z 15. storočia, palác Sponza zo 16. storočia, barokový chrám Sv. Vlaha, patróna mesta, z 18. storočia, kláštor Klarisiek, hodinová veža. To je jedinečná kulisa pre kultúrne podujatia, či večernú zábavu v kaviarňach, kluboch a nočných podnikoch. Je to mesto, ktoré treba navštíviť a zažiť na vlastnej koži.

  • Slano ( 1 )

    malé letovisko v širokej, takmer uzatvorenej zátoke, 45 km severozápadne od Dubrovníka ponorené v hustej mediteránskej vegetácii. V mestečku panoval turistický ruch už v časoch Rímskej ríše, už vtedy bolo Slano známe liečivými účinkami morskej vody v zátoke na kožné choroby, najmä psoriázu, a to vďaka mimoriadnej koncentrácii liečivých solí. Odtiaľ pochádza i názov mestečka. Z „neskorších“ čias sa zachoval františkánsky kláštor a kostol zo 14. storočia

  • Mlini ( 2 )

    tiché, príjemné letovisko len 15 km juhovýchodne od Dubrovníka. Potoky, ktoré zásobujú vlahou bohatú stredomorskú flóru, poháňali kedysi tunajšie mlyny, odtiaľ pochádza názov dedinky. Je tu dlhá pláž z drobného štrku, ďalšie pláže pozdĺž pobrežnej promenády nadväzujú na susedné Srebreno. Malebnú scenériu pobrežia so skaliskami, balvanmi a menšími zátokami lemuje borovicový les a porasty bohatej stredomorskej flóry. Má autobusové spojenie s Dubrovníkom, Cavtatom a blízkym letiskom Čilipi, v lete premáva lodné taxi do Dubrovníka.

Nachádzaš sa tu: Home Pobyty pri mori Chorvátsko Južná Dalmácia