CK MORE

 

MORE, POHODA, SLNKO a ŽIADEN STRES ....  

 s CK MORE rezervuj dovolenku ešte dnes.            CK MORE telefón 02/52622421-22

           KUKURIČNÁ 1, 2.poschodie (vedľa polikliniky TEHELNÁ) BA III              CK MORE mobil       0911 334 128          

Ostrov Cres

Ostrov Cres, neďaleko ostrova Krk, je najväčší jadranský ostrov, ktorý sa nachádza v severnej časti Kvarnerského zálivu. Autom sa na ostrov Cres dostanete z dvoch smerov. Prvým z nich je cez most na ostrov Krk a potom trajektom Valbiska Merag a druhý je cez polostrov Istria a trajektom Brestova – Porozine.

Cres je kopcovitý ostrov 66 km dlhý a široký od 2 do 12 km, pobrežie je členité. Na západnej a južnej časti sa nachádzajú početné zátoky s piesočnými plážami, ideálne pre nerušené potešenie z mora a slnka Severná a východná časť ostrova je obklopená strmými a drsnými skalnými útesmi, ktoré ponúkajú ohromujúci výhľad na Kvarnerský záliv.
Cres sa vyznačuje ostrými kontrastami medzi severnou časťou s veľkými a hustými lesmi dub, hrab, brest a gaštan a strednou a južnou časťou, ktorá je bohatá na pasienky a husté kríky. Práve z dôvodu obtiažnosti terénu, ostrov Cres zostal pomerne riedko osídlený. Ponúka pre hostí možnosť skutočne jedinečnej dovolenky bez obvyklých davov letných hlavných turistických destinácií a možnosť každodenného objavovania nových zákutí a pláži. Zároveň vďaka chovu oviec ako jednej z hlavných činností, poskytuje návštevníkom jedinečnú príležitosť vychutnať miestne jedlá pripravené výhradne zo 100% organického jahňacieho mäsa v tej najvyššej kvalite. Cres je známy aj ako ostrov šalviového medu.

Apartmány ZAGLAV

ostrov cres apartmanyModerné klimatizované apartmány pre 2-4 osoby v stredisku Martinščica, v tichom a kľudnom prostredí, 10 min. pešo od krásnej pieskovej pláže.

 

 

Hotel a depandance KIMEN ***

ostrov cres hotel kimenZrekonštruovaný hotel obklopený stredomorskou vegetáciou, priamo na pláži, od centra vzdialený len 10 minút chôdze, ocenený Modrou vlajkou. Bezbariérové izby.

Nachádzaš sa tu: Home Pobyty pri mori Chorvátsko Istria & Kvarner Ostrov Cres