CK MORE

MORE, POHODA, SLNKO a ŽIADEN STRES ....

už 20 rokov s nami na dovolenku cestuješ...        

                 RAČIANSKA 18  BA III         CK MORE telefón& CK MORE mobil 0911 334 128, 0905 314 440          

Istrija – najväčší  polostrov Chorvátska v severnej časti Jadranu medzi Terstským a Kvarnerským zálivom, tu sa more najviac priblížilo k nám Stredoeurópanom. Počas tisícročí to bolo miesto stretávania rôznych kultúr, ktoré tu zanechali početné archeologické aj kultúrno-historické svedectvá, aj dnes na Istriji spolu žijú Chorváti, Taliani aj Slovinci. Pobrežie Kvarneru od Opatije po Karlobag s ostrovmi Krk, Cres, Lošinj a Rab je chránené od severu mohutným pohorím Učka a od severozápadu Velebitom. Prelínajú sa tu prímorské, kontinentálne aj ostrovné vplyvy, čo sa odráža v pestrosti prírodných a klimatických podmienok aj historických a kultúrnych  tradícií. Nie náhodou je Opatija kolískou moderného turizmu v dnešnom ponímaní, celá oblasť Istrije a Kvarneru má najlepšie vybudovanú turistickú infraštruktúru.

 

 • Poreč ( 0 )

  uličky jedného z najnavštevovanejších miest Istrije sú v sezónnych mesiacoch preplnené turistami, ktorí popri nákupoch v tisícoch obchodíkov a butikov obdivujú významné historické pamiatky. Bazilika sv. Eufrazia zo 6. storočia je zapísaná v zozname UNESCO ako svetové majstrovské dielo benátskeho mozaikového umenia. Nájdeme tu pozostatky rímskych stavieb, stredoveké veže, či gotické benátske paláce. Hotely a apartmánové komplexy v členitých zátokách severne a južne od starého mesta, vynikajú výbornou športovou vybavenosťou a pestrými možnosťami zábavy - nočný klub Byblos, diskotéky, kasíno, kino, folklórne večery.

 • Rovinj ( 0 )

  označovaný ako „perla Istrije“ je jedným z najromantickejších mestečiek, neopakovateľnú atmosféru vytvára harmónia starobylej architektúry kedysi benátskeho prístavného mesta a moderných rekreačných komplexov s okolitou prírodou s cédrovými a píniovými lesmi. V starom meste na polostrove Monterosso sa kľukatia úzke uličky so starými kamennými domami a množstvom galérií, reštaurácií, kaviarní. Jeho výraznou dominantou je najväčší barokový kostol na Istriji, kostol sv. Eufémie z 18. storočia. Rovinj je známy ako mesto umelcov, turisti môžu obdivovať ich tvorbu v množstve galérií a ateliérov.

 • Banjole ( 1 )

  kedysi malá rybárska osada, dnes moderné letovisko 10 km od Puly na južnom cípe Istrije. Dlhá piesková pláž Bijeca láka rodiny s deťmi, obľúbeným miestom výletov sú ostrovčeky Ceja, Levan, Bodulaš, a staré vodné mlyny. Banjole – malá dedinkamedzi Pulou a Medulinom je ideálnym miestom pre dovolenku v dotyku s prírodou. Pri skalnatých a štrkových plážach v tieni píniových lesov vyrástli moderné vily a apartmány. Pozoruhodné sú ruiny rímskych kúpeľov Paltan, rímskej osady Centinera, prírodný park mys Kamenjak s 30 km dlhým pobrežím, vo vedľajšie osade Pomer je moderné nautické centrum.

 • Rabac ( 3 )

  malá, pôvodne rybárska dedinka, je dnes najväčším letoviskom východného pobrežia Istrije. Je málo miest, ku ktorým bola príroda taká štedrá. Okrem príjemnej dovolenky v dobre vybavenom stredisku, nájdete na členitom pobreží štrkové a skalnaté pláže v zátokách pod zelenými pahorkami zvažujúcimi sa k moru. Okolie porastené mediteránskou vegetáciou, najmä píniovými lesmi, je popretkávané chodníkmi, ktoré lákajú k potulkám v tomto čarovnom kúte. Pohľadom na celú zátoku sa môžete pokochať, ak sa vyberiete zo zátoky Maslinica chodníkom, ktorý vás zavedie popri malých kaňonoch a vodopádoch do stredovekého mesta Labin na pahorku nad Rabacom.

 • Ostrov Krk ( 3 )

  najväčší a najbližší chorvátsky ostrovov je už vyše sto rokov magnetom pre turistov vďaka mnohotvárnemu reliéfu, rozmanitej prírode s príjemnou klímou a dobrej dostupnosti cez Krčki most. Pre množstvo pamiatok hlaholského písomníctva sa často označuje za rodisko chorvátskej literatúry a kultúry.

  Malinska v malebnom zálive Dubašnica v severozápadnej časti ostrova oproti Opatiji, 15 km od mesta Krk, bola v minulosti hlavným prístavom pre export dreva z ostrova. Dovolenkárom ponúka ubytovanie v hoteloch, kempingoch, apartmánoch a vilkách a príjemný relax na štrkových a pieskových plážach v malých zátokách členitého zalesneného pobrežia. Chodníky a cestičky pre peších aj cyklistov v dĺžke 50 kilometrov vedú na rôzne zaujímavé miesta v okolí, vo Františkánskom kláštore v Porate z r. 1480 je hlaholské lapidárium a múzeum, počas letných večerov sa tu konajú koncerty klasickej hudby

  Šilo – členité zátoky na severovýchodnej strane ostrova Krk oproti crikvenickej riviére sú miestom pre kľudnú dovolenku pri malých pieskových, štrkových a skalnatých plážach v letoviskách Šilo, Klimno, Soline, pri Soline je pláž s liečivým bahnom.

 • Ostrov Lošinj ( 0 )

  leží juhozápadne od ostrovov Krk a Rab, severná časť je hornatá s členitým pobrežím, v južnej časti v zátokách s bohatou subtropickou vegetáciou sú obľúbené letoviská Mali a Veli Lošinj. Vďaka teplému morskému prúdu má mierne a príjemné podnebie, okolité ostrovčeky sú výletným cieľom mnohých turistov. Prieplav Privlaka umožnil prístup člnov zo severnej strany do prístavu Mali Lošinj. More okolo ostrova bolo v roku 2006 vyhlásené za chránené územie delfínov skákavých. Vďaka osorskému mostu je Lošinj dobre dostupný z ostrova Cres, kam sa možno sa dostať trajektom Brestova – Porozine. Z ostrova Krk, ktorý je s pevninou spojený mostom, je prístup trajektom Valbiska – Merag.

 • Ostrov Rab ( 0 )

  medzi ostrovmi Krk a Pag je zaujímavý kontrastom holého skalnatého severovýchodného pobrežia so zeleným a členitým juhozápadným pobrežím so zátokami a zálivmi s kamenistými, štrkovými a štrkopieskovými plážami – Frkanj, Suha Punta, Barbat Banjol. Lesopark – prírodná rezervácia Dundo a Komrčar pri meste Rab, je vhodným miestom na prechádzky a bicyklovanie. Ostrov má medzinárodný štatút klimatických kúpeľov so zameraním na liečbu ochorení dýchacích ciest, alergií a kožných chorôb. Hlavné mesto – Rab na úzkom polostrove na západnej strane si zachovalo jedinečnú atmosféru historického mesta s kostolmi so zvonicami, palácmi, kamennými hradbami z 15. storočia. Staré tradície a zvyky ožívajú v stredovekých slávnostiach a súbojoch. Lopar - rodisko kamenára sv. Marina, zakladateľa republiky San Marino, je unikátnym prírodným výtvorom so zátokami a pieskovými plážami. 1,5 km dlhá Rajská pláž s veľmi jemným pieskom a mierne sa zvažujúcim dnom zátoky s plytkou vodou je ideálna pre rodiny s deťmi, pre ktoré je tu  množstvo zábavných atrakcií. Prístup z pevniny trajektom Jablanac-Mišnjak (15 min).

 • Medveja ( 0 )

  príjemné letovisko sa nachádza na Opatijskej riviéry pri Kvarnerskom zálive. Je ideálnym miestom pre milovníkov kľudu a nedotknutej prírody. Malá obec leží v malebnej širokej zátoke asi 5 km od Opatije. Opatijská riviéra je dlhá 43 km a je tvorená prekrásnou prírodou, starými rakúsko-uhorskými stavbami, parkami, promenádami pozdĺž mora a plážami. Nachádza sa tu jedna z najkrajších pláží riviéry z drobného štrku a kamienkov s pozvoľným vstupom do mora. Kvôli príjemnej stredomorskej klíme si tu už v 19. storočí rakúsko-uhorskí šľachtici stavali honosné vily a trávili dovolenku. K zaujímavým miestam, ktoré môžete navštíviť počas svojej dovolenky patria nautické centrum Ičiči, turistické stredisko Lovran a pohorie Učka s prekrásnou panorámou. Z jeho vyhliadkových miest je vidieť Istriu, Kvarnerské ostrovy, Gorski Kotor aj vrcholky talianskych Álp.

 • Ostrov Cres ( 0 )

  Ostrov Cres, neďaleko ostrova Krk, je najväčší jadranský ostrov, ktorý sa nachádza v severnej časti Kvarnerského zálivu. Autom sa na ostrov Cres dostanete z dvoch smerov. Prvým z nich je cez most na ostrov Krk a potom trajektom Valbiska Merag a druhý je cez polostrov Istria a trajektom Brestova – Porozine.

  Cres je kopcovitý ostrov 66 km dlhý a široký od 2 do 12 km, pobrežie je členité. Na západnej a južnej časti sa nachádzajú početné zátoky s piesočnými plážami, ideálne pre nerušené potešenie z mora a slnka Severná a východná časť ostrova je obklopená strmými a drsnými skalnými útesmi, ktoré ponúkajú ohromujúci výhľad na Kvarnerský záliv.
  Cres sa vyznačuje ostrými kontrastami medzi severnou časťou s veľkými a hustými lesmi dub, hrab, brest a gaštan a strednou a južnou časťou, ktorá je bohatá na pasienky a husté kríky. Práve z dôvodu obtiažnosti terénu, ostrov Cres zostal pomerne riedko osídlený. Ponúka pre hostí možnosť skutočne jedinečnej dovolenky bez obvyklých davov letných hlavných turistických destinácií a možnosť každodenného objavovania nových zákutí a pláži. Zároveň vďaka chovu oviec ako jednej z hlavných činností, poskytuje návštevníkom jedinečnú príležitosť vychutnať miestne jedlá pripravené výhradne zo 100% organického jahňacieho mäsa v tej najvyššej kvalite. Cres je známy aj ako ostrov šalviového medu.

 • Novigrad - Mareda ( 0 )

  Novigrad je malé rybárske mestečko nachádzajúce sa na severozápadnom pobreží Istrijského polostrova. Je považované za jedno z najromantickejších miest na Istrii. Okrem kúpania a opaľovania v čistej vode, sa môžete tešiť na autentické kulinárske špeciality, športové, cestovať historických pamiatok a múzeí.
  Medzi najznámejšie historické pamiatky patria románska katedrála sv. Pelagia (Sveti Pelagij), krásná románska krypta, staré domy a paláce, Rigov palác (18. stor.), dnes je v jeho prízemí bohaté lapidárium (kamenné pamiatky od antiky, cez Byzanciu po stredovek), kostol sv. Agáty (Sveta Agata) z 10. - 11. stor.
  Stredisko Mareda turistické letovisko postavené na konci 70. rokov minulého storočia sa nachádza sa 5 km severne od Novigradu, asi 500 m od mora.

 • Barbariga ( 5 )

  malé turistické mestečko sa nachádza na západnom pobreží Istrie, na polceste medzi Rovinjom a Pulou. Celé stredisko je obklopené panenskou stredomorskou prírodou a  olivovými hájmi, je zárukou kľudnej dovolenky v neporušenej prírode, ideálne pre rodinnú dovolenku. Rezort sa skladá z 2-poschodových radových apartmánových domov, ktoré boli postavené v 80. rokoch minulého storočia. Početní zahraniční vlastníci domov, ktorí trávia leto v Barbarige svojimi upravenými a pestovanými záhradami dopĺňajú celkový kolorit strediska.

  Barbariga ponúka svojim návštevníkom priestranné slnečné pláže, veľmi čisté more a solídny výber reštaurácií, je ideálny ako východiskový bod pre návštevu atraktívnych miest ako je Rovinj a Pula, historických miest Vodnjane a Svetvičent a mimoriadne krásneho národného parku - ostrovy Brijuni. Ostrovy sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO pod ochranou UNESCO (denné výlety loďou z Puly).

 • Crikvenica ( 0 )

  je jednou z najkrajších turistických destinácií kvarnerského pobrežia. Vďaka miernemu stredomorskému podnebiu a čistému moru sa stala jedinečnými klimatickými kúpeľmi.

  Toto malé kvarnerské mestečko blízko Rijeky spolu s Dramaljom, Selcami a Jadranovom vytvára známu a atraktívnu Crikvenickú riviéru, ktorá ponúka množstvo zaujímavých možností, preto sú tu vítaní milovníci aktívneho oddychu, ale tiež všetci tí, ktorí vyhľadávajú pokojnú, relaxačnú dovolenku. Kilometre pieskových pláží, ktoré spája prírodná promenáda sú obkolesené najkrajšími kvarnerskými ostrovmi. Ponúka množstvo zaujímavých výletov do okolia ako plavby loďou na ostrovy Krk a ochutnávku miestnych kvalitných miestnych produktov, Plitvické jazerá, pohorie Severný Velebit, Risnjak, jaskyňu Biserujka na ostrove Krk, Rab, a dokonca aj Benátky.

   

 • Opatija ( 0 )

  prímorské kúpeľné mesto vzdialené 13 km od Rijeky. Je jedným z najnavštevovanejších a najluxusnejších prímorských miest na východnom Jadrane. Vďaka svojej chránenej polohe má priaznivé a mierne podnebie, bujnú subtropickú vegetáciu. Ičiči je kľudné letovisko, ktoré je vzdialené len 4km od centra Opatije. Prelínajú sa tu starobylé prvky s modernými. Letovisko vyhľadávajú milovníci vodných športov, hlavne potápania, vodného lyžovania alebo jachtingu. Pláže sú tu menšie, kamenisté s upravenými plochami a štrkové. O niečo väčšia je centrálna pláž , ktorá bola ohodnotená tzv. Modrou vlajkou. V blízkom okolí sa nachádzajú aj mnohé cyklistické trasy. Pozdĺž celého pobrežia sa tiahne dlhá promenáda do Opatije 4 km a na druhú stranu do Lovranu 2 km. Mošćenićka Draga, perla Kvarneru pod svahmi pohoria Učka, sa vtesnala do skalnatých útesov na morskom brehu. Svojou mediteránskou architektúrou, prímorskou tradíciou, rybárstvom a históriu si získava srdcia svojich verných i náhodných návštevníkov. Príjemné podnebie, krásne kamienkové pláže a spojenie s Opatijou (15 km), Lovranom (10 km) a Rijekou (30 km) ju predurčujú na populárnu turistickú destináciu. Na blízkom vrchu ležia Moščenice, malá osada, ktorá ponúka najkrajší pohľad na celý Kvarner.

 • Ostrov Krk (2) ( 0 )

  najväčší a najbližší chorvátsky ostrovov je už vyše sto rokov magnetom pre turistov vďaka mnohotvárnemu reliéfu, rozmanitej prírode s príjemnou klímou a dobrej dostupnosti cez Krčki most. Pre množstvo pamiatok hlaholského písomníctva sa často označuje za rodisko chorvátskej literatúry a kultúry.

  Malinska v malebnom zálive Dubašnica v severozápadnej časti ostrova oproti Opatiji, 15 km od mesta Krk, bola v minulosti hlavným prístavom pre export dreva z ostrova. Dovolenkárom ponúka ubytovanie v hoteloch, kempingoch, apartmánoch a vilkách a príjemný relax na štrkových a pieskových plážach v malých zátokách členitého zalesneného pobrežia. Chodníky a cestičky pre peších aj cyklistov v dĺžke 50 kilometrov vedú na rôzne zaujímavé miesta v okolí, vo Františkánskom kláštore v Porate z r. 1480 je hlaholské lapidárium a múzeum, počas letných večerov sa tu konajú koncerty klasickej hudby

  Šilo – členité zátoky na severovýchodnej strane ostrova Krk oproti crikvenickej riviére sú miestom pre kľudnú dovolenku pri malých pieskových, štrkových a skalnatých plážach v letoviskách Šilo, Klimno, Soline, pri Soline je pláž s liečivým bahnom.

Nachádzaš sa tu: Home Pobyty pri mori Chorvátsko Istria & Kvarner